Ямбол мина през ЦСКА за трети успех в НБЛ

08-12-2022 19:50 | BGbasket.com

Ямбол записа категорична победа като домакин на ЦСКА с 90:65 в деветия кръг от редовния сезон на НБЛ. След отлична защита във втората и третата част тимът натрупа голяма преднина и влезе в средата на класирането с три победи (и 4 загуби), колкото имат още четири отбора. Сред тях е и ЦСКА, който е с 3-5. В следващия кръг Ямбол гостува на Левски, а „червените“ ще посрещнат Черно море Тича.

Равностойна първа четвърт с ниска успеваемост и на двата отбора премина през няколко смени на водачеството, за да се стигне до точка в полза на „червените“ при 16:15. През втората част обаче домакините направиха огромна серия от 19:2 и бързо се откъснаха напред в резултата. На почивката преднината им беше почти 20 точки за 50:31.

Ямболии продължиха да доминират след подновяването на играта и дръпнаха още напред, като направиха разликата над 30 точки за 78:45 след три четвърти от мача. ЦСКА имаше лек превес през последната десетка и свали разликата под 30 точки, но изходът от мача бе решен отдавна.

ЦСКА спечели борбата под коша, но направи недопустимо много грешки – 25, съответно отнетите топки бяха 18:5 в полза на Ямбол. Домакините имаха и отличен процент в стрелбата от игра – 71% срещу 47% на съперника.

Уилямс Тавареш записа 27 точки и 5 борби за победителите, 15 плюс 5 асистенции добави Иван Лилов, а с 11 точки и 6 борби се включи Трей Сампсън.

За ЦСКА Джордан Калахан регистрира 15 точки и 6 асистенции, 13 вкара Мартин Сотиров, а по 12 – Алекс Симеонов (6 борби) и Зейн Ноулс (7 борби).