Монтана 2003 с първа загуба у дома в Адриатическата лига

(сн. chervenkarton.com)
07-12-2022 19:59 | BGbasket.com

Монтана 2003 допусна трето поражение в Адриатическата лига. Тимът отстъпи на Будучност с 56:77 в зала „Младост“, Монтана.

Баскетболистките на Николай Господинов допуснаха първата си загуба у дома, като до момента са с баланс от 5 победи и 3 загуби.

Едва три минути след началото на срещата Будучност първи откри резултата и направи серия от 6:0. Момичетата на Ники Господинов изпитваха затруднения в нападение и до края на първата четвърт гостите вече имаха с двуцифрена разлика.

До почивката трудностите на Монтана продължиха, а Будучност се възползва от шанса си и се прибра в съблекалната с аванс при 55:29.

Монтана се върна второто полувреме с нови сили и изигра силни две четвърти. Те обаче не бяха достатъчни на тима да стопи преднината на съперника и да се върнат в мача.

Алекса Харт бе най-резултатна за Монтана 2003 и записа 16 точки. Валерия Алексиева завърши срещата с 13, 6 точки и 12 асистенции добави Моник Рийд.