Балкан не сбърка срещу Черно море за пет поред

(сн. balkan-basket.com)
03-12-2022 19:46 | Мария Маринова

Балкан записа пета поредна победа в Националната баскетболна лига. На свой терен баскетболистите на Тони Дечев надвиха Черно море Тича с 97:87, нанасяйки пето поредно поражение на варненския тим. Успехът за тях обаче не дойде особено лесно, тъй като на почивката те изоставаха в резултата.

В този двубой ботевградският тим бе без Калвин Годфри, докато заради различни травми отново за съперника не играха Веселин Георгиев, Венелин Христов, Цветомир Куртев и Преслав Станчев.

След този двубой Балкан е с баланс 5-2 и му предстои гостуване на Шумен. Черно море е с 3-5 и ще има визита на ЦСКА.

Домакините поведоха с 8:0 след точни стрелби на Мануел Суарес и Христо Захариев, a „моряците“ откриха сметката си едва три минути след началото. Последва размяна на кошове, а малко преди края на частта Павлин Иванов направи преднината на своя тим двуцифрена – 19:8. Той и Димитър Димитров вкараха общо три поредни тройки, след които разликата скочи до 15, а след първата част Балкан бе напред с 29:17.

Водени от разигралия се Михаил Молдов, гостите започнаха силно втория период и се доближиха на 27:35. След това отборът от Ботевград за кратко отново поведе с двуцифрен аванс, но натискът на Черно море обче продължи. Така, 49 секунди преди края на полувремето тройка на Лъчезар Тошков доведе до пълен обрат, като на почивката тимът водеше с 46:43 след по-добра успеваемост в подкошието.

По-малко от две минути след подновяването на играта Балкан си върна водачеството при 49:48. Последва размяна на кошове, след което домакините вкараха 13 безответни точки, включително три тройки, и се откъснаха с 65:55. До края на частта те имаха леко предимство и преди заключителния период водеха със 73:64.

В оставащото време Черно море не успя сериозно да застраши преднината на шампионите, които задържаха аванса си и спечелиха.

Всички играчи се разписаха за победителите, като Павлин Иванов реализира 21 точки.

За варненския тим Михаил Молдов и Ейврил Уба вкараха по 18 точки, като тежкото крило е и с 10 борби.