Академик -2 без проблеми срещу 3.6.9

(сн. ББЛ)
01-12-2022 21:42 | BGbasket.com

Академик Пловдив -2  победи 3.6.9 Баскетболен клуб с 92:65 на свой терен, с което му нанесе осма загуба от началото на сезона в регион Юг.

Баскетболистите на Йордан Иванов започнаха ударно мача и след първата част се откъснаха с 31:11, при това само за седем минути, тъй като в последните три никой не успя да се разпише. Вторият период бе доста по-оспорван, като на почивката те водеха с 53:34.

След паузата резултатността спадна, като играта бе много равностойна. Академик обаче поддържаше солиден аванс и последната четвърт започна при 70:49 в негова полза. Темпото се запази и в оставащото време, като тимът нямаше проблем да задържи преднината си и да спечели. 3.6.9 получи повече точки в подкошието, а освен това направи и 34 грешки, което се оказа и решаващо.

Йоанис Кикрилис бе най-резултатен за победителите с 23 точки. По 18 реализираха Кръстомир Михов (18 борби) и Петър Ралчев, с 14 точки е Георги Инджов.

За съперника Роберт Радев вкара 25 точки с 14 борби. Асен Попов има 14 точки, по 13 добавиха Иван Насков, но с 10 грешки, и Дейвид Барух.