Александър Алексиев: Не отговорихме на агресията от страна на гостите

03-11-2022 22:59 | Макс спорт 2

Ямбол не успя да добави още една победа в актива си. Тимът отстъпи като домакин пред Спартак Плевен с 58:90. Наставникът Александър Алексиев сподели, че липсвата на организация в началото на третата четвърт е дала своето отражение за поражението на ямболии.

Спартак започна много агресивно в защита третата част, а ние имахме проблеми с изнасянето на топката и организацията. Не успяхме да организираме нашите нападения, гостите показаха страхотен интензитет в защита и оттам натрупаха преднина и много хубав процент от тройката. Ние се пропукахме в защита, която работеше през първото полувреме, но не и във второто.

Имахме отворени стрелби, които не успяхме да реализираме. Все пак отборът ни е доста по-млад и с по-къса ротация. Ако тези стрелби влязат, мачът става друг. Смятам, че не успяхме да отговорим на агресията от страна на гостите. Не четем ситуациите, в които има свободни играчи. Имаше такива ситуации, в които хора оставаха свободни, но топката не стигаше до тях.

Надявам се да видим преобразен Ямбол след паузата за националните отбори и с по-дълга скамейка.

Тагове: НБЛ - мъже, Ямбол, Александър Алексиев