Левски пречупи Черноморец в Бургас и взе първа победа

03-11-2022 20:49 | BGbasket.com

Левски записа първа победа за сезона в Националната баскетболна лига, като преодоля Черноморец като гост с 81:70.

Столичният тим води от началото до края и напълно заслужи успеха в Бургас.

Васил Евтимов нямаше много опции пред себе си, заради контузията на Симеон Лепичев, а Георги Боянов бе оставен на резервната скамейка, като мястото му зае Красимир Маринчевски. Както стана ясно преди мача, Лепичев ще отсъства около два месеца заради частично разкъсване в менискуса.

Левски изигра най-доброто си полувреме от началото на сезона, като дръпна още от първите минути на мача.

"Сините" бяха особено впечатляващи в началния период от двубоя, в който играеха на скорост и използваха хаоса в организацията на Черноморец по най-добрия начин. Бургазлии играеха без енергия от своя страна и рано-рано изостанаха в резултата. Силният старт на Левски се дължеше и на стрелбата за три точки, като Лъчезар Димитров даде тон на своите с 4 от 5 точни шута от разстояние през първото полувреме.

Джъстин Уотс вкара 11 за Черноморец до почивката, но получи проблем в крака точно преди паузата. Николай Титков върна надеждите на домакините с тройки в края на полувремето, но все пак след 20 минути разликата бе 12 - 33:45.

Уотс опита да се върне в играта през второто полувреме, но в средата на частта си поиска смяна и излезе отново накуцвайки.

Преди това Черноморец с две бързи тройки свали изоставането си само до 6 точки, но това само предизвика светкавична реакция у Левски.

"Сините" направиха серия от 16-3 и отново се откъснаха напред в резултата.

Преди финалния период Левски водеше със 66:51, за да се озове на 10 минути от първа победа за сезона.

Черноморец обаче не бе готов още да се даде и на няколко пъти свали дистанцията до само 12 точки. Времето не работеше за бургазлии и старанията им останаха само до там - намаляване на разликата.

Лъчезар Димитров завърши с 21 точки, 5 тройки, с 6 асистенции и 5 борби, Ники Михайлов добави 15, а Алан Арнет - 13 точки, 13 борби и 6 асистенции.

За Черноморец 21 вкара Николай Титков, 14 - Мунис Туту. Уотс приключи с 11, а Георги Боянов с 10.