Бост и Кравиш откраднаха шоуто в Шампионска лига

(сн. championsleague.basketball)
06-10-2022 14:03 | BGbasket.com

Двама от американците с български паспорт - Дий Бост и Дейвид Кравиш, изиграха много силни мачове на старта на новия сезон в Шампионска лига.

Бост, който след Евробаскет 2022, сложи край на кариерата си в националния тим, изведе своя Галатасарай до категорична победа като гост на Остенде с 92:78. Гардът бе в основата на успеха, като наниза 23 точки (5 тройки). Той допълни сметката си с 1 борба и 3 асистенции за 25 минути на паркета.Рефер на двубоя пък бе Мартин Хорозов.

В следващия кръг на Шампионска лига Дий Бост и неговият отбор ще се изправят срещу Легия Варшава в Истанбул на 11 октомври.

Дейвид Кравиш също допринесе за успеха на своя Уникаха при визитата на Динамо Сасари с 87:76. Националът се включи от пейката, като за едва 18 минути на паркета се отчете с 19 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка.

След седмица испанският тим приема френския Дижон.

Тагове: Галатасарай, Дий Бост, Дейвид Кравиш, Уникаха