Минчев и Трепча са на финал за Суперкупата на Косово

(сн. facebook.com/kbtrepca)
06-10-2022 09:27 | BGbasket.com

Любомир Минчев и неговият Трепча ще играят за трофея в турнира за Суперкупата на Косово, на който са домакин.

На полуфиналите тимът отстрани драматично основния си конкурент през миналия сезон Голдън Ийгъл Юли със 72:68 в невероятната атмосфера в залата в Митровица.

Трепча поведе с двуцифрена разлика още през първото полувреме, а на почивката бе напред с 42:35. Шампионите обаче се върнаха в мача след паузата и последната част започна при равенство 57:57. Тя също бе много оспорвана, но ключови стрелби на домакините в самия край им донесоха успеха.

На финала днес Трепча ще се изправи срещу Тирана, който се класира по служебен път, тъй като заради здравословни проблеми в лагера на съперника, мачът с Теута Дуръс не се състоя.

Тагове: Любо Минчев