Три от три за Канада на Световното, победи за Австралия и Франция

(сн. FIBA.basketball)
25-09-2022 15:13 | BGbasket.com

Канада продължава без грешка участието си на Световното първенство за жени в Австралия. Тимът постигна трета поредна победа на шампионата, след като днес надви Япония със 70:56 и остава начело във временното класиране.

Единствено първите минути на мача бяха равностойни, след което канадките взеха инициативата и поддържаха аванса си до края.

Бриджит Карлтън отбеляза 19 точки за успеха, с 11 за Япония е Маки Такада.

Австралия записа втора победа на шампионата, след като се наложи над Сърбия с 69:54. Домакините поведоха от самото начало и до края не изпуснаха водачеството си.

Ребека Алън реализира 16 точки за победителите, с колкото е и Ивон Андерсън за западните ни съседи.

В ранния мач очаквано Франция не допусна изненада срещу състава на Мали, побеждавайки го със 74:59, най-вече след силна втора част.

Габи Уилиямс бе най-резултатна за успеха с 14 точки, като записа още 7 борби и 6 асистенции. Над всички за съперника бе Сика Коне с 18 точки и 18 борби.