Левски се справи с македонци за първа победа в контролите

(сн. BGbasket.com)
17-09-2022 18:35 | BGbasket.com

Левски постигна първа победа в контролните си срещи, след успех със 70:63 срещу македонския Пелистер в мач от турнира в Плевен.

Пелистер загуби и от Спартак в първия ден от надпреварата.

Левски имаше преднина почти през целия двубой, макар в третата четвърт за кратко да изпусна водачеството си.

"Сините" бяха без Асен Великов в срещата и Димитър Ангелов използва много време юношите в състава си.

Левски спечели първата част с 23:17, но на почивката водеше само с една точка. Пелистер поведе в първите минути от третия период, но българският отбор изравни до края на четвъртината и в последната взе сериозно надмощие.

Левски взе убедително борбата под коша, за да компенсира доста повече грешки в актива си. 14 точки и 9 борби записа Ники Михайлов, 13 отбеляза Красимир Петров и 10 с 10 борби отчете Райън Райт.

Тагове: Левски