Юношите U18 с драматична загуба от Северна Македония

(сн. Михаил Михайлов, архив)
16-07-2022 22:11 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за юноши U18 претърпя драматична загуба на приятелския турнир в Северна Македония. В среща, изиграна тази вечер в Гевгели, тимът отстъпи на състава на домакините със 73:76.

Поражението бе второ за „лъвчетата“ в надпреварата, като в последния си мач утре ще имат за съперник Гърция.

Българите имаха предимство почти през цялата първа част, след която водеха с 29:20. Вторият период започна кош за кош, но след това домакините стигнаха до пълен обрат и след серия от 17:3 в края на полувремето, на почивката обърнаха за 46:40.

Разликата в полза на македонците стана 9 точки след паузата. Нашите за кратко изравниха, а преди последната четвърт изоставането им бе почти минимално – 61:63. В оставащото време резултатността спадна значително. Баскетболистите на Даниел Клечков на няколко пъти бяха близо до обрат, но съперникът удържа водачеството си.

Михаил Гавазов бе най-резултатен за България с 18 точки (4 тройки). Илиян Пищиков реализира 13, с 10 е Мартин Ковачев.

За победителите над всички с 25 точки бе Андрей Шошкич.