Младежите U20 взеха реванш от Северна Македония

(сн. БФБ)
04-07-2022 16:29 | basketball.bg

Националният отбор за младежи до 20-годишна възраст завърши серията си от четири приятелски срещи в София с победа над Северна Македония със 73:65. По този начин баскетболистите на Георги Младенов взеха реванш за загубата от този съперник вчера.

Гостите имаха леко предимство в началните минути на мача, но постепенно българите изравниха и играта, а и резултата. Второто полувреме протече по същия начин, но в края финалният щурм на младите „лъвчета“ даде резултат и в последните пет минути те постигнаха пълен обрат.

В мача не играха Мартин Йорданов и Томас Читадзе.

Иван Спиров избухна с 22 точки и 8 борби, като направи и 3 асистенции. С 13 точки се включи Васил Попов.

Интересно е, че македонският тим е един от скритите фаворити за промоция в Дивизия А в тази възраст, като този набор вече няколко пъти се изкачва в горната дивизия през годините.

Тагове: България U20