Страхотен Спартак отказа Левски и прати серията за бронза в трети мач

(сн: НБЛ, архив)
05-06-2022 19:57 | BGbasket.com

Спартак Плевен изигра страхотен мач и победи Левски с 83:73 в Мач №2 от серията за бронза в НБЛ.

На свой терен плевенчани отново отказаха "сините", като водиха от първата до последната минута.

Това е трети успех за Спартак над Левски през сезона.

Решаващата трета среща е на 8 юни в София.

"Сините" и в този мач бяха без лекуващите различни травми Чавдар Костов, Марио Литъл, Ивица Радич, Лъчезар Димитров, както и Спартак без Божидар Аврамов и Мартин Маринов.

Спартак отново започна по-силно, както бе и в първата среща, но този път продължи да владее ситуацията.

Плевенчани имаха отлични проценти за две точки, а вкараха и пет тройки в първото полувреме.

Те стигнаха до двуцифрен аванс още в края на началния период, а след това въпреки опитите на Левски да навакса, го задържаха до почивката - 47:37.

Спартак владееше борбата, а имаше и почти тройно повече точки от втори шанс през това полувреме.

Домакините играха вдъхновено и в третия период, като се откъснаха с цели 17 точки напред след много силни минути. Левски все пак не се отказа и използва кратко отпускане на съперника, за да съкрати дистанцията само до 10 точки в края на третата част. Джош Паркър се изяви в четвъртината с 12 от 19-е точки за Левски в нея.

"Сините" обаче така и не намираха отговор за играещият отлично Николай Стоянов, който бе навсякъде по терена в този двубой.

Гостите стигнаха до 8 точки на няколко пъти в четвъртия период, но плевенчани бързо си връщаха контрола.

Две минути преди сирената разликата си бе 10 и за Спартак оставаше само да довърши започнатото.

Николай Стоянов завърши с 26 точки и 9 борби и страхотни проценти. 15 вкара Коча Йовович, 13 - Димитър Маринчешки и 12 - Ивко Ивков.

23 за Левски отбеляза Паркър, 15 - Зейн Ноулс.