Берое Стара Загора спечели Купа БФБ при момичетата U16

(сн. БФБ)
04-06-2022 13:36 | BGbasket.com

Берое Стара Загора спечели Купа БФБ при момичетата U16. На финала днес в зала „Локомотив“ в София тимът се наложи над Рилски спортист с 55:49.

Ключова се оказа силната първа четвърт, в която баскетболистките в зелени екипи натрупаха солидна преднина и не я изпуснаха до последно.

По-рано днес бронзовите медали в турнира бяха спечелени от Черноморец 2014.

Баскетболистките на Албена Бачкова започнаха много силно мача и след първата четвърт се откъснаха с 23:9 най-вече заради предимството си в подкошието. През втория период резултатността спадна значително, а на почивката разликата от 14 точки в полза на Берое се запази – 31:17. Тимът бе вкарал само една тройка, но съперникът му пропусна всичките си 12 опита от тази зона

След паузата обаче съставът на Маргарита Маринкова започна да топи изоставането си и преди последната четвърт намали за 33:38. Разликата падна до точка в началото на заключителния период, но старозагорският тим не позволи пълен обрат и запази водачеството си до последно.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за победителите с 19 точки, като овладя и 9 борби, но направи също 9 грешки. По 8 точки имат Габриела Коцева и Кристин Попова.

За Рилски спортист Моника Борисова бе близо до трипъл-дабъл – 20 точки, 10 борби и 7 асистенции. Силен мач направи и Деница Манолова с 18 точки и 13 борби.