БУБА спечели титлата при момчетата U15

(сн. БУБА Баскетбол)
03-06-2022 17:36 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол е шампион при момчетата U15! Тимът спечели титлата, след като на финала днес в зала „Диана“ в Ямбол постигна категорична победа срещу Черно море Тича със 102:72.

Столичният тим имаше 8 точки аванс след първото полувреме, но ключова се оказа третата четвърт, която спечели с 38:11 и на практика си осигури победата.

БУБА Баскетбол завърши турнира без загуба, след като спечели и всичките си мачове от груповата фаза.

Бронзовите медали през този сезон бяха спечелени от Тунджа Ямбол, който постигна убедителна победа срещу ЦСКА със 77:45. Домакините се откъснаха с 23 точки и до края контролираше развоя на срещата.

На петата позиция в крайното класиране завърши Доростол, който надви Академик Бултекс 99 с 55:49 след обрат през второто полувреме.

Седми е Шумен след победа срещу Рилски спортист с 86:64, като голямата разлика се получи най-вече през последната част.