БУБА U16 с две победи на Суперфинала в Литва

14-05-2022 16:50 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол U16 записа първи победи на Суперфинала в Европейската младежка баскетболна лига. Тимът спечели и двата си мача днес и завършва груповата фаза с баланс 2-2.

В първия си двубой за деня БУБА надви убедително латвийския Лиепая с 86:58. Само няколко минути игра бяха необходими на българския тим да натрупа двуцифрена преднина. Разликата скочи до 30 през втория период, като до края отборът от София нямаше проблем да поддържа солиден аванс и да спечели.

Много силен мач изигра Даниел Хинков, който завърши с 30 точки и 11 борби. Иван Димитров отбеляза 20 точки, с 11 е Стоян Ангелов.

Следобеда баскетболистите на Ивайло Желев постигнаха и обрат срещу местния Вилняус KM -2, побеждавайки го с 61:54. БУБА бе в ролята на догонващ почти през цялото първо полувреме, на моменти и с двуцифрена разлика. Тимът обаче изигра много силна трета четвърт, която спечели с 23:10 и до края не изпусна водачеството си.

Иван Димитров вкара 16 точки за победителите. С 15 е Ивайло Скрински, 13 има Даниел Хинков, а Александър Жилев е с 12 и 8 борби.

Достойно представяне на БУБA U16 в първия ден от Суперфинала в ЕМБЛ

След изиграването и на останалите срещи ще стане ясно на кое място в групата ще завърши БУБА, както и кой ще е съперникът му в последния мач утрe.