След две години пауза Тунджа отново е шампион при юношите U19

(сн. yambolbasketball)
12-05-2022 16:36 | BGbasket.com

След две години пауза Тунджа Ямбол отново е шампион при юношите U19! Тимът спечели Държавното първенство в тази възраст, след като на финала днес се наложи над БУБА Баскетбол с 98:69 за радост на феновете си, които през целия турнир пълнеха зала „Диана“ до краен предел и създаваха страхотна атмосфера за мачовете на своя тим. Ключова се оказа силната трета четвърт, в която домакините натрупаха солидна разлика.

Ямболии завършват турнира без загубен мач, докато за БУБА им това е първи загубен финал от 2015 година насам, след която тимът има четири титли. За MVP бе избран Андон Вачев от състава на победителите.

Бронзовите медали през този сезон бяха спечелени от Академик Бултекс 99.

Тунджа взеха леко предимство още в началото на срещата. Те не допуснаха нито една грешка през първата четвърт, демонстрираха по-точен мерник от тройката и след десет минути игра водеха с 27:19. БУБА свали разликата само до 2 през втория период, но правеше повече грешки и въпреки че домакините изпуснаха общо 8 наказателни удара през първото полувреме, на почивката те все пак имаха аванс при 46:40.

След паузата обаче баскетболистите на Стойо Чолаков изцяло взеха контрола в мача. Те изиграха страхотна за тях трета четвърт, в която лимитираха съперника си едва до 10 точки, като на свой ред те отбелязаха 30, и преди последните десет минути се откъснаха със 76:50. До края играта бе доста равностойна, като Тунджа поддържаше солидна преднина до самия край.

Георги Герганов бе най-резултатен за успеха с 33 точки. Андон Вачев записа 24 точки и 11 борби, Йоан Христов има 19 точки и 9 асистенции, Михаил Комбаков се отчете с 13 точки, 7 борби и 8 асистенции, а 20 борби овладя Петър Петров.

За БУБА Христо Тодоров реализира 17 точки, с 14 е Данаил Владовски, по 10 добавиха Даниел Делев (12 борби) и Владимир Маринов.