Осем от Ямбол се поздравиха с победа срещу шестима от Берое

(сн: НБЛ)
26-04-2022 20:28 | BGbasket.com

Ямбол взе победа за край на редовния сезон в НБЛ, след 92:76 при гостуването си на тотално неузнаваем Берое в последния кръг преди плейофите.

Срещата приключи за под час и 25 минути.

Още преди мача бе ясно, че старозагорци са без Александър Янев, Седариан Рейнс и Обина Олека. Антон Куук също не влезе в игра, а Бойко Миленков разполагаше на практика почти само с юноши, с най-възрастен в отбора си - 22-годишният Мартин Сотиров.

Ямбол също игра без Джеремая Пейдж и отново без По Брайънт, но това бе един от малкото мачове на тима с числено превъзходство на наличния състав.

Берое поведе в началото, но силна серия на ямболии в края на първата четвърт доведе до обрат и аванс за тях след 10 минути - 22:26.

Нова безответна поредица, вече от 12-0 за Ямбол, донесоха сериозна разлика за гостите в минутите преди почивката - 52:39.

Берое успя да се върне в мача в третата част, но без да стигне до обрата. В края на четвъртината и началото на последната Ямбол отново покачи разликата и повече не позволи на домакините да се доближат.

21 точки за победата отбеляза Тадж Ридли, 20 добави Кръстан Кръстанов, 13 - Александър Матушев, а Марин Маринов се записа с 5 точки и 13 борби.

22 за Берое вкара Дамян Минков, 20 добави Михаил Комбаков и 12 - Виктор Маргаритов.