Балкан записа трудна победа в Шумен

(сн. balkan-basket.com)
22-04-2022 18:41 | BGbasket.com

Балкан победи Шумен като гост със 73:67 в оспорван мач от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига. Вторият в редовния сезон записа 20-и успех от 26 мача, а за Шумен, който е девети, поражението бе 23-о. Крис Минков пропусна срещата за ботевградчани.

Баскетболистите на Балкан поведоха в самото начало, но в средата на първата част тимът на Шумен пое инициативата и след 10 минути резултатът бе 20:17 в полза на домакините. Маркъс Майърс започна силно срещата и реализира 10 от 20-те точки на Шумен до момента. Водените от Янко Янков състезатели задържаха аванса си почти до самия край на първото полувреме, когато с тройка на Михаил Гавазов отборът на Балкан поведе с 35:34. Дерик Маркс натрупа 10 точки до почивката, а Крисчън Джоунс игра по-малко от 4 минути.

След почивката ситуацията на терена се промени и със серия от 12:5 до средата на третата четвърт гостите поведоха с 47:39, а преди последната част авансът им достигна 11 точки при 57:46. Балкан вдигна разликата до 16 точки, домакините успяха да намалят до 4 точки по-малко от минута преди края, но съставът от Ботевград удържа водачеството.

Дерик Маркс бе най-резултатен за Балкан с 16 точки и 5 борби, Амад Рори се отчете с 14 точки и 4 борби, а Дивон Уошингтън и Николай Грозев отбелязаха по 11 точки.

За Шумен Деян Белич завърши с 15 точки, 14 борби и 3 асистенции, а по 12 точки добавиха Маркъс Майърс и Георги Кендеров.

В последния кръг Шумен ще приеме Черно море Тича, а Балкан е домакин на Левски.