Академик Пловдив вкара 113 точки на Ямбол

16-04-2022 19:44 | BGbasket.com

Академик Пловдив постигна 12-а победа в Националната баскетболна лига след успех над тима на Ямбол със 113:88 в 25-ия кръг. Пловдивчани остават на седмо място в класирането като имат и 13 поражения. Ямбол държи осмото място с 8 победи и вече 17 поражения.

Домакините от Академик имаха превъзходство през целия мач, възползвайки се по най-добрия начин от по-ефективната си стрелба след по-късия състав на гостите. Воденият от треньора Йордан Янков състав дръпна с 28:18 в първата четвърт след серия от 8:1 в последните две минути и половина. Гостите поддържаха разликата на около 10 точки преди състезателите на Академик да реализират 11 безответни точки за минута и 40 секунди до почивката и да поведат с 62:42 в края на първото полувреме. Николай Титков и Васил Бачев бяха в основата на увеличаването на аванса на домакините.

И през второто полувреме отборът на Академик контролираше мача. Пловдивчани вдигнаха разликата до 28 точки шест минути след подновяването на играта, а преди последната част водеха с 86:64. До края Ямбол не успя да се доближи до противника и Академик заслужено победи.

Най-резултатен за успеха беше Ник Фулард с 19 точки и 6 борби. Дейшон Найт се включи с 15 точки и 6 асистенции. Николай Титков завърши с 14 точки и 8 асистенции, а Томислав Минков се отчете с 13 точки, 3 борби и 6 асистенции.

За състава на Ямбол Джеремая Пейдж допринесе с 21 точки, 3 борби и 7 асистенции, а 20 точки и 5 борби отбеляза Алонзо Кембъл. Дарин Иванов добави 15 точки, а в игра не влязоха По БраянтАлександър Матушев и Кръстан Кръстанов.

В следващия кръг на 20 април Академик е домакин на Рилски спортист в Пловдив, а Ямбол гостува на Спартак Плевен. След това в последния кръг на 26 април Академик е гост на Спартак в Плевен, а тимът на Ямбол ще играе срещу Берое в Стара Загора.