Спартак с обрат срещу Шумен

(сн. НБЛ, архив)
09-04-2022 19:37 | BGbasket.com

Спартак се върна на победния път в Националната баскетболна лига. Тимът записа труден успех срещу новака в елита през този сезон Шумен с 92:76 в среща, изиграна днес в зала „Балканстрой“ в Плевен. Играчите на Тодор Тодоров изоставаха с двуцифрена разлика в хода на мача, но направиха обрат през второто полувреме.

След тази среща те вече са с баланс 13-11 и запазват шансове за четвъртото място във временното класиране, където в момента е Черноморец. В следващия кръг пък им предстои дерби срещу Левски в София. Шумен остава девети с 3-21 и ще има визита на Берое.

Двубоят започна кошмарно за домакините, които правеха пропуск след пропуск и допускаха много грешки. От другата страна Шумен играеше много стабилно в подкошието и поведе с 11:0, преди серията да бъде прекъсната от Димитър Маринчешки четири минути след началото. Гостите обаче също започнаха да бъркат. Спартак свали разликата само на 4 точки, но след съперникът му отново натрупа аванс, а след първата част водеше с 28:20.

Баскетболистите на Тодор Тодоров постепенно започнаха да топят изоставането си през втория период и успяха да изравнят за 36:36. Воденият от Янко Янков тим обаче отвърна със 7 поредни точки и отново излезе напред, но преди почивката равенството пак бе възстановено – 43:43.

Спартак стигна до пълен обрат в началото на второто полувреме, повеждайки за първи път в мача. На два пъти Шумен успяваше да изравни, но на почивката домакините водеха с най-голямата разлика в своя полза – 68:61.

Тройка на играещия много силно в мача Мартин Маринов на старта на заключителния период направи преднината на тима му двуцифрена. До края съставът от Плевен направи аванса си още по-голям и нямаше проблем да спечели.

Мартин Маринов бе най-резултатен за победителите с 20 точки (4 тройки). Николай Стоянов реализира 16 точки, по 13 имат Божидар Аврамов и Николай Маринов, с 12 точки и 8 борби.

Александър Милов реализира 21 точки. Виктор Серафимов отбеляза 17, с 14 и 8 асистенции е Маркъс Майърс, а 12 точки има Георги Кендеров. Близо до дабъл-дабъл пък бе Деян Белич с 8 точки и 10 борби.