Тежка загуба прати Монтана 2003 отново в битката за бронза в Адриатическата лига

(сн. waba-league.com)
19-03-2022 21:47 | BGbasket.com

Монтана 2003 отново не успя да се класира за мача за трофея и при четвъртото си участие във Финална четворка в Адриатическата лига. Тимът претърпя тежка загуба на полуфиналите, след като тази вечер отстъпи на домакина и първенец в редовния сезон Будучност с 45:102.

Гостите изиграха най-слабия си мач от началото на сезона, като имаха едва 32% успеваемост при стрелбата от игра, направиха 23 грешки и отстъпваха по всички показатели.

На финала утре Будучност ще се изправи срещу Цинкарна Целе, докато Монтана 2003 ще играе за бронза с босненския Орлови.

Домакините заиграха много по-стабилно в подкошието още в началните минути, което им позволи да натрупат аванс и след първата част да водят с 21:13. Българският тим направи 7 грешки само за тази четвърт, като разчиташе основно на Христина Иванова, вкарала 8 от точките за него до момента. Баскетболистките на Мануел Марков продължаваха да не намират противодействие на Будучност, който се разигра и от тройката през втората част, като на почивката се откъсна с 48:25.

Близо пет минути след началото на второто полувреме Монтана 2003 така и не успяваше да се разпише. Черногорският тим продължи да увеличава преднината си и преди последната част водеше с 67:34. Гостите трудно намираха коша на съперника и през оставащото време, като в същото време Будучност се забавляваше на паркета и спечели още по-убедително.

Драгана Живкович и Мария Лекович бяха най-резултатни за успеха с по 19 точки.

За Монтана 2003 единствено Христина Иванова завърши с двуцифрен точков актив – 12. С 8 и 7 борби е Александра Петрова.