Берое издържа финален щурм на Академик за победа №11

(сн: НБЛ)
14-03-2022 20:43 | BGbasket.com

Берое бе на път да пропилее близо 20 точки преднина, но успя да победи все пак Академик Пловдив с 95:87 в последен мач от 20-я кръг на НБЛ.

Това бе пето поражение в последните шест мача за Академик в първенството и четвърта поред във всички турнири.

Тони Гуджино пропусна мача за Академик Пловдив.

В този двубой Академик нямаше толкова проблеми в нападение, колкото в защита, където на моменти Берое правеше каквото пожелае. Старозагорци се справяха отлично в нападение, като още в 11-а минута вече имаха 30 реализирани точки.

Разликата почти постоянно растеше в първата и началото на втората четвърт и стигна до 15 точки. Към добрата игра в подкошието, този път Берое добави и силна стрелба от тройката и наниза 7 за едно полувреме.

Академик отново нямаше ден за стрелба от разстояние, но липсваше и всяка агресия. За първите 20 минути пловдивчани бяха изпълнили само един-единствен наказателен удар.

Бойко Миленков раздели минутите на играчите си почти по равно през първото полувреме, като всеки, появил се на терена, имаше поне по 1 кош от игра.

Почти нищо не се промени и след подновяването на играта, като Берое продължи да играе много по-силно и след три четвърти вече бе с 18 напред.

Още на старта на финалния период и двата тима пуснаха повече от юношите си, но това изигра лоша шега на домакините.

Силна серия на Академик върна интригата и разликата падна под 10 точки за първи път от началото на втората част.

От 19 точки пловдивчани стопиха пасива си до едва 2 точки с три минути до края, с много енергия от Томислав Минков и целия тим на Академик.

Гостите направиха серия от 18-3 за броени минути, за да върнат цялата интрига в мача.

Берое обаче отговори с две тройки на Джордан Бърнс и в крайна сметка издържа на напрежението.

Седариан Райнс завърши със 17 точки, плюс 11 борби, Дамян Минков добави 15, по 14 добавиха Александър Янев и Обина Олека. Джордан Бърнс се отличи със 15 точки и 11 асистенции.

16 за Академик отбеляза Дейшон Найт, 15 - Робертс Фрейманис и 12 - Васил Бачев.

Пловдивчани успяха да изравнят почти тройките в края на мача - 10 срещу 11, но изпълниха наполовина по-малко наказателни удари.