Спартак Плевен отказа Берое за една част

09-03-2022 20:22 | BGbasket.com

Спартак Плевен победи Берое с 95:83 като домакин в мач от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът беше 11-и за Спартак, а старозагорци допуснаха девето поражение. За двата състава се включиха новите им попълнения – Джървон Пресли за плевенчани и Джордан Бърнс за Берое.

Решаваща за победата бе третата четвърт, в която баскетболистите на Спартак реализираха 25 точки срещу 7 за противника. Те загубиха борбата под коша (27-38), но направиха двойно по-малко грешки (6-13).

Домакините поведоха 6 точки шест минути след началото на двубоя, но Берое обърна до 26:24 в своя полза след първата част. Гостите задържаха инициативата, благодарение и на силните изяви на Седариан Рейнс, като на два пъти вдигнаха разликата до 9 точки в средата на частта. В последните минута и половина до почивката Спартак направи серия от 9:0, за да поведе с 54:53 след първото полувреме.

Плевенчани стартираха уверено второто полувреме, стрелбата от далеч им вървеше и със серия от 18:4 за по-малко от пет минути, те увеличиха преднината си до 15 точки при 72:57. До края на трета четвърт авансът на Спартак достигна 19 и преди последните 10 минути резултатът бе 79:60. Берое опита да се върне в мача и намали пасива си, но нямаше сили за повече.

Димитър Маринчешки се отличи с 24 точки и 7 борби за победителите, а Николай Стоянов добави 18 точки и 5 асистенции. Коча Йовович се включи с 14 точки, 3 борби и 8 асистенции. Максим Корниенко реализира 10 точки. Джървон Пресли завърши с 4 точки и 2 борби за 10 минути на терена.

За Берое най-резултатен беше Седариан Рейнс с 24 точки и 9 борби, а 14 точки отбеляза Джордан Бърнс (7 асистенции), с 12 точки са Антон Кук и Обина Олека (7 борби), а 11 точки добави Мартин Сотиров.

В следващия кръг Спартак Плевен гостува на Балкан в Ботевград на 13 март, а ден по-късно Берое приема Академик Пловдив в Стара Загора.