Берое завършва с десета победа второто завъртане в НБЛ

(сн: НБЛ)
06-03-2022 20:00 | BGbasket.com

Позитивно приключи второто завъртане в НБЛ за Берое, който регистрира 10-а победа за сезона след 91:76 като гост на Ямбол.

Берое настигна Спартак в класирането с 10 успеха и 8 победи за двата отбора.

Ямбол приключи на осма позиция, със шест победи в актива си.

Берое използва по най-добрия начин завръщането в състава на Обина Олека, който пропусна месец с проблем в коляното.

Старозагорци се откъснаха в резултата още в първата част, в която се наложиха с 23:11. След равностойна втора четвърт, Берое затвори мача като спечели и третата.

Цялата стартова петица на тима завърши с двуцифрен актив, а от пейката Олека вкара 20 и бе най-резултатен. Седарианс Райнс вкара 16 и 9 борби, а навръх 20-я си рожден ден Дамян Минков се включи с 10.

23 за Ямбол отбеляза Джеремая Пейдж, 15 добави Тадж Ридли. Всеки от 10-имата играчи в групата на Тони Дечев успя да се разпише в срещата.

В своята зала обаче Ямбол реализира само 6 тройки от 28 опита, срещу 10 за Берое.