Ямбол вкара 103 на изненадваща формация на Черноморец

28-02-2022 19:44 | BGbasket.com

Ямбол извоюва пета победа през сезона в НБЛ след разгром със 103:85 над неузнаваем отбор на Черноморец.

Ямболии реализираха над 100 за първи път през годината, като за пореден път надвкарваха своя противник, за да стигнат до успех.

Загубата е четвърта поред за Черноморец.

Освен, че не можеше да използва национала Андрей Иванов, Васил Евтимов бе без Влатко Гранич, Антъни Дженюари игра секунди, а мача изкараха основно шестима баскетболисти.

Тони Дечев също имаше само деветима играчи в групата, но тимът му изглеждаше по-добре от съперника.

След резултатна и равностойна първа част, Ямбол избухна във втората. В нея домакините направиха силна серия и нанизаха 30 точки, за да се откъснат на почивката с аванс от 12 точки.

Разликата скочи още през второто полувреме, като почти постоянно растеше до края, стигайки до 24 точки в един момент. В последните минути ямболии вече се забавляваха, за радост на хората в зала Диана.

Ямбол вкара 16 тройки и спечели борбата под коша. С 24 точки и пет тройки се записа Александър Матушев, пет тройки вкара и Дарин Иванов за 19 точки, 19 отбеляза Джеремая Пейдж.

29 за Черноморец отбеляза Георги Боянов, 19 - Тихомир Желев и 11 - Томас Читадзе. Отас Айкекполор добави 13 точки и 11 борби.