Любомир Минчев и Трепча триумфираха с Купата на Косово

(сн. личен архив)
13-02-2022 21:24 | BGbasket.com

Любомир Минчев спечели първи трофей с клубния си тим Трепча. Отборът триумфира в турнира за Купата на Косово, след като в драматичен финал се наложи над Башкими със 76:62.

Трепча поведе с двуцифрена разлика само за няколко минути игра, но след първата част съперникът му обърна за 26:19. През втория период обаче воденият от Минчев отбор отново взе инициативата и на почивката имаше минимална преднина при 37:36.

След паузата играта вървеше буквално кош за кош, като преди последната четвърт Трепча бе напред с 53:51. В оставащото време обаче тимът натрупа по-солиден аванс, като в края направи успеха си още по-изразителен.

Над всички за победителите отново бе Дрильон Хайризи, който завърши с 24 точки и 12 борби. Андрю Гордън записа 21 точки и 10 борби, а дабъл-дабъл направи и бившият гард на БалканАмин Хот. Раян Райт, който миналия сезон бе част от Левски, се отчете с 2 точки.

Джулиън Люис се отчете с 16 точки и 9 борби за Башкими.

Начело на Трепча Минчев има и финал в турнира за Суперкупата на Косово, който се проведе в началото на сезона.

Тагове: Любо Минчев