Монтана 2003 се класира за Финалната четворка в Адриатическата лига

(сн. waba-league.com)
08-02-2022 16:41 | BGbasket.com

Монтана 2003 се класира за Финалната четворка в Адриатическата лига, още преди да изиграе всичките си мачове. Това стана ясно след победата срещу словенския Триглав днес с 87:82, която бе и втора за отбора срещу този съперник в рамките на по-малко от 24 часа.

Заради ограниченията за влизане в България, и двата мача се проведоха на неутрален терен в Сърбия.

След тази среща съставът на Монтана 2003 е с баланс 8-3, докато днешният му съперник е с баланс 2-10. Сигурни в Топ 4 на Адриатическата лига са още Будучност и Цинкарна Целе, като предстои да стане ясен и последният участник.

Цялата първа четвърт вървеше кош за кош, а след десет минути игра баскетболистките на Мануел Марков водеха с 15:13. В края на първото полувреме те взеха леко предимство и на почивката бяха напред с 43:38, макар на два пъти преди това авансът им да достига и до 9 точки.

След паузата Триглав успя да изравни за 49:49, но след това българският тим отново започна да трупа разлика и преди последната част тя бе най-голямата до момента в мача – 71:61. В оставащото време Монтана успя да удържи водачеството си и да спечели.

Санта Окоцките-Балткоиене бе най-резултатна за успеха с 24 точки, а дабъл-дабъл от 23 точки и 12 борби записа Марая КингВиктория Стойчева се отчете с 13 точки, 8 борби и 8 асистенции, докато 12 точки има Димана Макариева. Христина Иванова и Габриела Николова не бяха в групата и за този мач.

За Триглав, който днес бе в състав от едва пет баскетболистки, над всички с 25 точки и 10 асистенции бе Гала Крамжар.