Своге без проблеми срещу Славия

(сн. ББЛ)
27-01-2022 23:18 | BGbasket.com

Спортист Своге постигна убедителна победа в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се изигра тази вечер в зала „Триадица“ в София, отборът се справи без проблеми срещу последния във временното класиране Славия със 109:61.

Гостите натрупаха двуцифрена разлика още в самото начало и контролираха мача през цялото време.

След този двубой Спортист е с баланс 8-4, докато столичният тим вече е с 1-12.

В първите няколко минути играта вървеше кош за кош. След това обаче баскетболистите на Емил Горанов направиха силна серия, благодарение на високата си успеваемост в подкошието и след първата част дръпнаха с 33:15. Темпото се запази и през втория период, като на почивката те вече водеха с 57:29 след общо 33 точки до момента на Симеон Ценов и Иван Ценов.

След паузата мачът бе доста по-равностоен, но тимът от Своге спечели и третата част и така преди заключителните десет минути бе напред със 78:47. В оставащото време обаче разликата в негова полза мина границата от 40 точки и той направи успеха си още по-изразителен.

Играта в подкошието бе решаваща за крайния изход на срещата, като Спортист овладя 52 борби срещу 25 за Славия, а над два пъти повече точки от тази зона (64 срещу 30).

Симеон Ценов бе над всички за победителите с 28 точки и 15 борби. Иван Ценов реализира 24 точки, с 22 и 12 борби е Иван Тилев, а 15 точки добави Борис Матраков.

За съперника Александър Ангелов отбеляза 14 точки, 11 има Марио Николов.