Една част стигна на ЦСКА, драматична победа за Своге

(сн. ББЛ)
21-01-2022 23:31 | BGbasket.com

ЦСКА и Спортист Своге спечелиха днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група, които се проведоха в зала „Сейнт Джордж“ в София.

В столичното дерби ЦСКА се наложи над Локомотив София със 74:64, най-вече заради силната трета част.

„Червените“ поведоха със 7:0 на старта на мача, но след десет минути игра съперникът им обърна за 16:15. Двата тима продължиха да си разменят водачеството и през втория период, макар да правеха доста пропуски, като на почивката Локомотив бе напред с 33:30, най-вече заради по-малкия си брой грешки. След паузата обаче баскетболистите на Христо Ценов показаха различно лице. Те значително подобриха мерника си и започнаха полувремето с 13 безответни точки, като преди последната четвърт се откъснаха с 61:49. В оставащото време ЦСКА поддържаше двуцифрен аванс и нямаше проблем да го задържи до последно.

Димитър Генов бе най-резултатен за успеха с 21 точки, като овладя и 8 борби. Асен Попов записа 14 точки и 15 борби, Людмил Стоянов се отчете с 13 точки, а малко не стигна на Виктор Гергов за трипъл-дабъл – 10 точки, 10 борби и 9 асистенции.

За Локомотив почти всички точки дойдоха от титулярите. Радослав Колев бе над всички с 18 точки и 7 борби. По 14 точки вкараха Георги Кучков и Георги Цеков, а с 12 точки и 8 борби завърши Стефан Янев.

Още по-голяма интрига предложи късният мач тази вечер, с който Спортист Своге постигна драматична победа срещу Енигма Фойерверк със 72:68.

Баскетболистите на Емил Горанов стартираха по-добре мача и поведоха с 19:11 след десет минути игра. През втория период обаче ролите се размениха. Отборът на Георги Давидов постепенно започна да топи изоставането си и на почивката равенството бе възстановено – 35:35. Подемът в играта на столичния тим продължи и през второто полувреме, което той започна с 9 безответни точки и поведе за първи път в двубоя. Разликата в негова полза за кратко стана и двуцифрена, но в края на частта Спортист обърна за 56:55. Драмата продължи и през заключителната четвърт, а след нови размени на водачеството, отборът от Своге взе предимство от няколко точки и успя да удържи преднината си до последно.

Мартин Раднев записа 21 точки и 7 борби за победителите. Симеон Ценов се отчете с 16 точки и 9 борби, Петър Загоров направи дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби, а Иван Ценов завърши с 13 точки.

За Енигма Фойерверк над всички с 26 точки и 8 борби бе Васил Попов. Виктор Германов има 15 точки и 7 асистенции, а 12 точки добави Слав Георгиев.