Спартак Плевен надигра Берое в Стара Загора

30-12-2021 20:48 | BGbasket.com

Спартак Плевен победи Берое като гост в Стара Загора със 73:57 в мач от 10-ия кръг на НБЛ и двата отбора вече са с равен актив от пет победи и пет загуби. Плевенчани излязоха на пето място във временното класиране, а Берое заема шестата позиция.

Старозагорци направиха повече грешки (20-12) и не успяха да отговорят на по-ефективната стрелба на баскетболистите на Спартак. Домакините стартираха по-добре и поведоха с 19:15 след 10 минути игра, но Спартак обърна до 36:34 в своя полза до почивката. Последва също толкова оспорвана трета четвърт, която приключи с тройка на Божидар Аврамов за 48:45 за плевенчани. С пет поредни тройки в началото на четвъртата част, от които три на Мартин Маринов, плюс точни стрелби на Максим Корниенко и Аврамов отборът на Спартак дръпна до 63:49 и до края не изпусна водачеството си като най-голямата разлика достигна 18 точки.

За гостите не игра Николай Стоянов, а Седариан Рейнс записа 23 минути на терена за Берое, въпреки че от лагера на старозагорци обявиха преди мача, че американецът е с контузия на показалеца на лявата ръка. Рейнс допринесе с 10 точки и 4 борби.

Димитър Маринчешки завърши с 16 точки и 8 борби за успеха на Спартак. С 15 точки - 5 тройки от 8 опита се включи Мартин Маринов, Максим Корниенко реализира 13 точки и 5 борби, а с 10 точки, 4 борби и 6 асистенции се отчете Божидар Аврамов.

Най-резултатен за Берое бе Александър Янев, който оформи "дабъл-дабъл" с 24 точки и 11 борби, а никой друг от играчите на домакините освен него и Рейнс не вкара повече от 10 точки. Обина Обека отбеляза 9 точки и овладя 12 борби.

В следващия кръг на 5 януари догодина Берое е домакин на Академик Пловдив в зала „Общинска“ в Стара Загора, а Спартак приема Балкан в зала „Балканстрой“ в Плевен.