Берое надигра Ямбол за пета победа през сезона

23-12-2021 19:45 | BGbasket.com

Берое постигна пета победа от началото на сезона в НБЛ след успех у дома над Ямбол с 91:76 в мач от 9-ия кръг. Старозагорци имат и четири загуби, а за Ямбол поражението бе седмо от девет мача.

Обина Олека бе над всички в двубоя и записа дабъл-дабъл от 33 точки и 17 борби за Берое. Домакините спечелиха борбата под коша (45-37), а и бяха по-ефективни в стрелбата (52%-37%).

Мачът стартира със серия от 8:0 за Берое. Последваха силни минути и за гостите, но старозагорци удържаха аванс от 5 точки след първата част – 19:14. Ямбол хвърли много усилия и с по-добра стрелба от далеч изравни при 32:32 две минути и половина преди почивката. С нови ключови изяви на Олека и Мартин Сотиров Берое водеше с 41:39 след първото полувреме.

Здравата битка продължи и след почивката, Берое взе малък аванс, но в средата на частта Ямбол пак изравни и дори поведе с 56:55 три минути и половина преди края на тази четвърт. Домакините бързо си върнаха водачеството и преди последните 10 минути поведоха с 68:63. До края баскетболистите на Берое контролираха мача и не допуснаха обрат.

Освен Обина Олека още трима състезатели на Берое завършиха с 10 и повече точки. Мартин Сотиров се отчете със 17 точки и 5 борби, Дамян Минков отбеляза 12 точки, а Александър Янев реализира 10 точки, 4 борби и 3 асистенции.

За Ямбол най-полезен бе Джеремая Пейдж със 17 точки, 6 борби и 7 асистенции, а още четирима вкараха 12 и повече точки. Александър Матушев вкара 13 точки, а по 12 реализираха Константин Тошков, Кръстан Кръстанов и Тадж Ридли, който овладя и 11 борби.

В следващия кръг на 30 декември Берое посреща тима на Спартак Плевен, а Ямбол гостува на Балкан в Ботевград.