Академик Пловдив се справи с устрема на Ямбол

12-12-2021 19:50 | BGbasket.com

Академик Пловдив успя да си тръгне с победа от зала "Диана" след 93:72 срещу Ямбол в мач от седмия кръг на НБЛ.

Противно на крайния резултат и разлика, мачът бе много равностоен в три от частите, и чак в последния период Академик нанесе решителен удар.

Пловдивчани играха без центъра си Неманя Бешович в двубоя. По-ниската петица на Академик обаче се справи отлично и донесе  трета поредна победа за тима във всички турнири.

Академик стартира по-добре мача и спечели първата четвърт с 20:15, а след изравнени сили във втората, почивката дойде при 41:35.

В третата част дойде ключов момент за Ямбол, когато домакините успяха първо да изравнят резултата, а след това и да поведат за първи път след началото.

Академик се окопити бързо и не позволи Ямбол да дръпне напред, а в последните две минути от четвъртината гостите направиха 7-0 и това бе началото на края за домакините.

Две поредни тройки на Васил Бачев и кош на Ники Николов за минута и 15 секунди от старта на последния период продължиха безответната серия, а кош от игра за Ямбол падна едва след шест минути игра, вече при разлика от 18.

Финалните пет минути не бяха от решаващо значение и разликата варираше около 20 точки.

За Академик най-резултатен стана Робертс Фрейманис с 25 точки, Васил Бачев също изигра много силен мач, записвайки 23 точки, от които седем тройки.

За домакините от Ямбол с най-много точки завърши Джеремая Пейдж с 26.