Монтана 2003 с най-убедителната победа от началото на сезона

18-11-2021 18:55

Монтана 2003 записа най-убедителната си победа от началото на сезона. В среща от женската А група тимът очаквано не срещна проблеми срещу младия състав на Локомотив София, побеждавайки го на свой терен със 115:52.

След този двубой Монтана 2003 остава лидер във временното класиране с пълен актив от пет победи, докато загубата бе трета за днешния му съперник.

Баскетболистките на Мануел Марков на практика си свършиха работата още през първата четвърт. Те започнаха срещата с доста солидна доминация под коша, а в комбинация с деветте грешки на столичния тим, след десет минути игра се откъснаха с 38:12. Гостите започнаха да бъркат по-рядко през втория период и играта бе равностойна няколко минути, но след това домакините продължиха да увеличават преднината си и на почивката водеха с 65:26.

Въпреки солидната разлика и това, че титулярките на Монтана 2003 бяха на пейката в голяма част от второто полувреме, тимът не намали оборотите. Преди последната четвърт той дръпна с 91:40, а до края направи успеха си още по-изразителен.

Домакините вкараха 74 от точките си в подкошието, като овладя и 61 борби срещу 22 за съперника.

Александра Петрова записа дабъл-дабъл за победителите от 22 точки и 14 борби. Марая Кинг вкара 16 точки, Санта Окоцките-Балткоиене се отчете с 15 точки, 10 асистенции и 8 откраднати топки. По 11 точки имат Евгения Нацкина, Габриела Николова и Габриела Ангелова. Димана Макариева има 10 точки и 7 борби.

За Локомотив София Маргарита Иванова реализира 14 точки, 12 добави Гергана Цекова.