Едно полувреме стигна на Берое срещу Шампион 2006

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. Румен Рамунски)

15-11-2021 17:35 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа очаквана победа в женската А група. Носителят на златен требъл от миналия сезон се наложи над по-младия състав на Шампион 2006 с 80:55 в среща, която се проведе днес в зала „Триадица“ в София. Берое водеше през цялото време, но разликата се получи най-вече преди почивката.

Победата бе трета за тима от Стара Загора, който има и едно поражение. Отборът на Лъчезар Коцев е с баланс 1-2.

След размяна на кошове на старта на мача, гостите вкараха 14 поредни точки и след десет минути игра водеха с 22:8. Берое поддържаше аванса си и в началото на втория период, а на почивката увеличи преднината си при 46:25 след 13 точки на Цветомира Шаренкапова до момента.

Играта бе сравнително равностойна след паузата, а преди последната четвърт баскетболистките на Таня Гатева бяха напред с 59:34. В оставащото време резултатността и на двата тима се вдигна, като гостите поддържаха разликата над 20 точки и нямаха проблем да задържат водачеството си.

Берое Стара Загора имаше минимално предимство в подкошието, отбеляза 6 тройки срещу 2 за опонента си, като вкара и повече наказателни удари (20/26 срещу 7/14). Тимът направи и повече асистенции (24 срещу 14), както и по-малко грешки (20 срещу 26).

Ненавършилата още 16 години Яна Карамфилова бе най-резултатна за успеха с 20 точки. Цветомира Шаренкапова вкара 15 точки, с 14 и 7 борби е Теодора Динева, а 11 точки и 7 асистенции има Виолина Кочева.

За Шампион 2006 Антония Филипова вкара 15 точки, а дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби записа Елена Димова.