Академик Пловдив не сгреши срещу Шумен

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

13-11-2021 20:33 | BGbasket.com

Баскетболистите на Академик Пловдив удържаха домакина Шумен в отложен мач от третия кръг на НБЛ. Пловдивчани победиха с 83:66 (24:23, 12:21, 23:17, 7:22) и след две поредни загуби, записаха втора победа в шампионата за актив 2-3 към момента.

Тимът на Шумен пък допусна четвърто поредно поражение от началото на сезона, а на 17 ноември ще изиграе още един отложен мач – домакинство на Левски.

След подновяването на първенството на 4 декември Шумен ще приеме Спартак Плевен. Академик Пловдив гостува на 1 декември на Ирони Нахария в Израел в среща от Балканската лига, а на 6 декември приема Черно море Тича в двубой от шестия кръг на НБЛ.

Пловдивчани продължават да са без контузените Робертс Фрейманис и Робърт Георгиев, а за шуменци отново не игра новият център Деян Белич.

Домакините започнаха по-добре и дръпнаха с 14:8, а след 10 минути игра водеха с 24:23. Академик обаче обърна резултата до 44:36 на почивката след отлична втора четвърт, която спечели с 21:12. През второто полувреме Шумен на няколко пъти стопи пасива си до 3 точки, а в края на третата четвърт намали до 59:61. Пет минути без кош в последната част и само 7 реализирани точки за домакините обаче предрешиха изхода от двубоя, а Академик Пловдив успя да се откъсне напред и да стигне до успеха.

Гостите имаха предимство в подкошието (35-25 борби) и бяха доста по-ефективни при стрелбата си за 2 точки (77%-47%).

Николай Николов бе най-резултатен за Академик със 17 точки, 3 борби и 3 асистенции. Васил Бачев отбеляза 15 за победата, като добави 5 борби и 7 асистенции, а по 13 точки вкараха Тони Гуджино и Неманя Бешович.

За Шумен с 22 точки и 5 борби завърши Александър Милов, 15 точки реализира Виктор Серафимов, а Георги Кендеров се отчете с 14.