И Берое не успя да прескочи ТФТ Скопие

09-11-2021 21:04 | BGbasket.com

Берое отстъпи на ТФТ Скопие с 86:96 в Стара Загора, в мач от Балканската лига.

Така македонците взеха две победи от гостуването си в България за два дни, след като се наложиха над Академик в Пловдив в понеделник.

След равностойна първа част, Берое загуби ритъм във втория период. Старозагорци не успяха да се справят с натиска на съперника в тези минути и изостанаха на почивката с 9 точки - 38:47.

В третата четвърт ТФТ отново успя да вземе връх и увеличи още аванса си, за да пречупи Берое.

В началото на заключителната десетка ТФТ дръпна с 21 точки, което вече бе твърде много.

Домакините се върнаха малко в релси във втората половина от последната част, но разликата вече бе твърде голяма, за да гонят обрат.

Обина Олека изигра още един добър мач за Берое в Балканската лига, като се отчете с 20 точки и 12 борби.

Седариан Рейнс бе на ниво с 20 точки и 9 борби, като игра 30 минути и през първото полувреме нямаше пропуск от игра.

Тайрон Харис вкара 16 за ТФТ.

Това бе последен мач за Берое преди паузата заради националните отбори. Следващите срещи на старозагорци са през декември.