Черноморец отказа Спартак в Плевен след здрава битка

(сн: НБЛ)
08-11-2021 20:55 | BGbasket.com

Черноморец взе четвърта победа от началото на сезона и първа като гост, в Плевен срещу Спартак с 89:74.

Черноморец вече бе без Джамел Харис, освободен по-рано от тима, заради незадоволителното си представяне. Константин Коев пропусна двубоя за бургазлии.

Спартак Плевен от своя страна разчиташе на почти пълен състав, след завръщането на Божидар Аврамов на терена, като само Тодор Тодоров продължава да лекува травма.

Първата част премина много активно и интересно, като и двата отбора се хвърлиха здраво в мача. Черноморец очаквано владееше борбата под коша, а и двата състава не разчитаха много на стрелбата от тройката.

След една четвърт бургазлии водеха с две точки, но във втората на моменти те поемаха инициативата. Допълнително натежаха и трите фаула на Максим Корниенко още в 15-а минута от срещата.

Във втория период не мина и без нерви, като играчи на Спартак размениха реплики с Васил Евтимов и съдийската тройка раздаде няколко технически нарушения.

Черноморец дръпна с осем точки почти веднага след това, но това сякаш повлия като стимул за домакините.

Получилите технически Симеон Илиев и Божидар Аврамов отбелязаха тройки, за да върнат отново само до две разликата.

Все пак Черноморец се оттегли с пет преднина на почивката при 43:38.

Малко се промени и в третата част, като тройките останаха кът, а и двата тима разчитаха основно на индивидуални изпълнения.

Спартак не успяваше да се възползва докрай от по-късата скамейка на Черноморец, но все пак се държеше близо до съперника. Задачата на гостите се усложни и от четвърто лично нарушение за Тихомир Желев.

Плевенчани направиха обрат в последната минута от третата част, но все пак в заключителния период Черноморец влезе с една точка напред.

Мерникът на Спартак най-после бе центриран от Божидар Аврамов, с две тройки в края на третата и в началото на последната част.

Домакините обаче така и не успяваха да се задържат напред, въпреки всички свои старания. Черноморец направи серия от 13-0, за да си върне преднината и да я увеличи още.

Спартак като че ли се свърши силите в последните моменти от мача и така се стигна до сериозната разлика в края - 89:74.

За успеха 27 точки вкара Уендел Люис, 17 - Георги Боянов с 10 борби, а Тони Троча добави 10 точки с 13 борби и 7 асистенции.

Симеон Илиев вкара 17 за Спартак, 13 добави Ники Стоянов и 12 с 12 борби - Димитър Маринчешки.