Черно море Тича стопи 19 точки дефицит, но не успя да изненада Берое

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
01-11-2021 20:09 | BGbasket.com

Берое спечели изстрадан, но много интересен мач от четвъртия кръг на НБЛ като гост на Черно море Тича. Старозагорци се наложиха с 82:80 след драматични последни минути, въпреки че на моменти през първото полувреме водеха с 19 точки. Те са с актив 3-1 до момента, а „моряците“ остават с 1-3 въпреки борбеността си днес. В следващия кръг Берое посреща Рилски спортист, а Черно море гостува на Балкан.

След равностойни първи минути гостите направиха силна серия от 11:2 и се откъснаха напред, като до края на първата част направиха разликата 16 точки. „Моряците“ обаче не позволиха по-голямо откъсване и стояха равностойно на съперника си до почивката.

Черно море направи отлична трета част, в която надигра съперника и се върна в мача, приближавайки се само на 4 точки при 59:63. Минималната разлика се запази дълго през последната част, като драмата се запази до края. С пет поредни точки Венелин Христов обърна резултата в полза на отбора си при 72:71 и две минути и половина до сирената. След размяна на кошове резултатът бе изравнен за 75:75 и по малко от минута до края. В този момент Антон Кук и Веселин Георгиев размениха по тройка, но Кук наниза втора, на която Георгиев отвърна с два успешни наказателни удара. В последните секунди Дикуон Абръм оформи крайния резултат в полза на гостите.

За победителите петима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив, като 19 точки и цели 18 борби записа Обина Олека. 16 вкара Дикуон Абръм, а 14 добави Антон Кук.

За Черно море Мартин Стефанов регистрира дабъл дабъл от 19 точки и 12 борби, Мартин Йорданов се включи с 14 точки, а Веселин Георгиев – с 13.