Рилски изригна от тройката за страхотен първи успех във ФИБА Къп

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: FIBA)

27-10-2021 20:54 | BGbasket.com

Рилски спортист изигра страхотен мач и напълно заслужено стигна до първа победа в групата от ФИБА Къп. На свой терен самоковци отказаха лидера в група Б до момента Киев Баскет с 96:80.

Рилецо наниза фамозни 14 тройки, с още по-впечатляващ процент - 60% и с 16-те точки разлика в края си даде всички шансове да продължи напред.

Мачът бе изключително оспорван и равностоен, като премина през 13 смени на водачеството. Статистическите показатели също не се различаваха много, извън тази невероятна стрелба от разстояние. Киев пропусна и повече наказателни удари, за да допълни към разликата.

Рилски успя да вземе една точка аванс в края на първата част - 24:23, на почивката имаше вече преднина от пет - 51:46.

Гостите имаха добри минути на старта на второто полувреме, като направиха обрат в третия период и в последната част влязоха с преднина.

В тази заключителна четвърт обаче Рилецо бе безкомпромисен, особено от тройката. Самоковци нанизаха 31 точки в тези 10 минути, срещу само 9 за Киев.

27 точки и 6 асистенции записа за успеха Брандън Браун, 17 добави Трей Портър с 10 борби, 16 - Ей Джей Хес, 14 - Деян Карамфилов. Алекс Симеонов отново игра много силно през второто полувреме и вкара 11 точки в него, преди да излезе за пет фаула шест минути преди края.

Следващата седмица Рилски гостува на Апоел Ейлат в Израел.