Балкан U16 завърши с драматична победа в Унгария след 49 точки на Гавалюгов

(сн. balkan-basket.com)
24-10-2021 13:47 | BGbasket.com

Балкан U16 завърши с драматична победа участието си на турнира в Унгария от Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ). В последния си мач днес баскетболистите на Николай Пеев надвиха словашкия Интер Братислава с 82:81.

„Зелените“ бяха догонващи през голямата част от срещата, включително и с 13 точки през първото полувреме, като поведоха за първи път едва през третата четвърт. Балканци обаче бързо изпуснаха водачеството си и по-малко от шест минути преди края изоставаха с 9.

Въпреки това, те не се отказаха и отново започнаха да топят пасива си. При оставащи 39 секунди Александър Гавалюгов вкара изключително важна тройка, с която доближи отбора си само на точка. Точно със сирената пък Галин Георгиев също се разписа под коша и така донесе победата на тима си.

Александър Гавалюгов отбеляза внушителните 49 точки в мача, включително и 7 тройки. По 9 точки реализираха Кристиян Василев (9 борби) и Галин Георгиев (14 борби).

Балкан U16 завършва турнира в Унгария с баланс 3-1, а следващите мачове ще са между 24 и 27 февруари, 2022 г. в Ботевград. Тогава „зелените“ ще имат за съперници и останалите отбори в групата – Хонвед Академия (Унгария), Леоне Айдовшчина (Словения), Пардубице (Чехия) и Дан Дачиян (Букурещ).

СТАТИСТИКА НА БАЛКАН U16 ОТ МАЧА С ИНТЕР БРАТИСЛАВА U16

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕМБЛ ЦЕНТРАЛНОЕВРОПЕЙСКА ЗОНА, МОМЧЕТА U16 / РЕДОВЕН СЕЗОН, ГРУПА B

Тагове: Балкан U16, ЕМБЛ