Победи за опитните отбори в регион Център на ББЛ

(Сн: ББЛ)
03-10-2021 20:20 | BGbasket.com

Чардафон Орловец, Чавдар Троян и Бавни и яростни взеха победи на старта на сезона в ББЛ А група, регион Център.

В най-интересния мач от регион Център Чардафон победи завърналия се при мъжете отбор на Дунав Русе със 77:64 в зала „Ивайло“ във Велико Търново.

Тимът от Габрово имаше предимство почти през цялата първа четвърт, но след десет минути игра съперникът му водеше със 17:16. Малко след началото на втория период обаче Чардафон си върна водачеството. Тимът завърши полувремето с 13 безответни точки, като на почивката дръпна с 37:23.

Въпреки че вкара едва 6 точки в предишната част, Дунав заигра много силно след паузата и преди решителна четвърт намали изоставането си при 53:57. В оставащото време обаче Чардафон отново натрупа разлика и спечели убедително.

Играещият треньор Антонио Станков бе над всички за победителите с 19 точки и 9 борби. Димитър Тодоров вкара 18 точки, с 13 е Димитър Радев. За русенския тим Асен Нейков се отчете с 14 точки, 12 има Теодор Трифонов. Иван Живков се отчете с 11, 10 добави Виктор Благословинов.

Чавдар Троян победи Вихър Айтос край морето, с 91:77.

Троянци взеха солидна преднина още в първата част, след 27:11, и не изпуснаха инициативата до края. Вихър изигра напълно равностойно следващите две четвъртини, а дори спечели последната, но опитът на съперника си каза думата.

Радослав Кочев бе над всички с 34 точки и 15 борби. 20 вкара Камен Пенчев и 16 - 15-годишният Славян Лишев.Коешинов тим реализира Стоил Аладжов.

Бавни и яростни отново даде заявка за силен сезон с успех на старта срещу Локомотив Горна Оряховица с 69:51.

И тук решаваща бе първата част, и 24:8 в нея. Следващите три части бяха доста по-равностойни, но без шанс за гостите.

Максим Генов завърши с 19 точки и 9 борби за успеха. Денислав Трифонов добави 17 и Цветан Тодоров - 10.

Тони Прокопиев реализира 24 за Локо, 10 с 9 борби за 40 минути на терена отбеляза Пеньо Нацкин. По-рано тази година Нацкин отбеляза 50-ти юбилей.