Левски надви и Берое в контрола

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
29-09-2021 21:01 | BGbasket.com

Левски записа още една победа в контролите от предсезонната си подготовка. В среща, изиграна тази вечер в Стара Загора, тимът се наложи над Берое с 81:76.

Двубоят бе много оспорван, като победителят не бе ясен до последно.

Първото полувреме бе с доста висока резултатност, като след десет минути игра резултатът бе равен – 24:24, а на почивката домакините поведоха с 50:45.

В първите пет минути след почивката обаче Берое не успяваше да се разпише, което позволи на Левски да стигне до пълен обрат и преди заключителната четвърт да има минимална преднина при 62:61. Драмата продължи до последно, като гостите измъкнаха успеха в края.

Венцислав Петков бе над всички за победителите с 23 точки, 9 борби и 7 асистенции. Чавдар Костов се отчете с 19 точки и 6 борби, а дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби записа Цветомир Чернокожев.

За Берое Александър Янев има 15 точки, Седариан Рейнс е с 13, а 12 има Обина Олека, като и тримата овладяха по 8 борби. Мартин Сотиров реализира 11 точки, с 10 е Антон Кук.

Тагове: Берое, Левски