Черноморец загуби от ПАОК в Солун

(сн. PAOK BC)
22-09-2021 16:40 | BGbasket.com

Черноморец претърпя втора поредна загуба в контролите. В среща, изиграна днес в Солун, тимът отстъпи на местния ПАОК със 77:81.

Домакините започнаха много силно мача и след десет минути игра се откъснаха с 30:18. През втория период играта бе доста по-равностойна, като на почивката разликата от 12 точки се запази – 50:38 в полза на ПАОК.

След паузата резултатността на гръцкия тим падна значително, а Черноморец успя да заличи част от разликата и преди заключителната четвърт изоставаше с 55:62. В оставащото време баскетболистите на Васил Евтимов продължиха да търсят пълния обрат, като малко не им достигна да спечелят.

Георги Боянов и Тони Троча бяха най-резултатни за гостите с по 15 точки. Уендел Люис вкара 14, с 12 е Тихомир Желев. Евгени Хаджирусев се отчете с 9, Кортни Белджър отбеляза 7, с 3 е Константин Коев, 2 има Ивайло Тонев.

След този мач Черноморец се завръща в България, а в събота ще има още една проверка, този път срещу Ямбол.

Тагове: Черноморец