Трилър с две продължения прати Локомотив 2020 на финал в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
12-06-2021 15:34 | BGbasket.com

Локомотив 2020 е първият финалист в ББЛ А група през този сезон. В продължил близо два часа и половина зрелищен мач днес в столичната зала „Триадица“ тимът надви Бавни и яростни с 88:86 след две продължения.

Съперник на столичния тим в мача за титлата ще бъде победителят от другата среща между Шабла и НСА.

Срещата започна с доста пропуски и от двата тима, най-вече от далечно разстояние. Гостите поведоха с 13:8 в средата на частта, но до края й не успяха да се разпишат повече и след десет минути игра баскетболистите на Георги Младенов бяха напред със 17:13. Авансът на Локомотив 2020 достигна 12 точки в началото на втория период, но на почивката Бавни и яростни намали за 36:38.

Тимът от Плевен за кратко изравни в началото на второто полувреме, но след третата четвърт предимството отново бе за съперника му – 55:49. Три минути и половина преди края отборът на Александър Дяковски стигна до нов обрат при 58:57, а след няколко размени на водачеството при оставащи 13.4 секунди резултатът отново бе равен – 68:68. Бавни и яростни получи право на последна атака, но не успя да се разпише и мачът бе пратен в продължение.

Ситуацията бе идентична и в добавените минути, като след нова серия от обрати гостите отново имаха възможност да си осигурят победата, но не се възползваха и от нея и се стигна до второ продължение при 77:77. Интригата се запази до последно. Самуел Франсис изведе Локомотив напред с 88:85 при оставащи 13 секунди. Александър Илиев бе фаулиран след това, вкара първия и изпусна втория наказателен удар, но Антонио Илиев се пребори за топката и донесе успеха на домакините.

Заради натрупани нарушения и двата отбора не завършиха срещата в пълен състав. Най-резултатен за победителите бе Станислав Славейков с 23 точки, като овладя и 17 борби. Самуел Франсис отбеляза 18 точки, по 15 имат игралият пълни 50 минути Кристиян Ставрев (плюс 10 борби) и Милен Дудев.

Александър Илиев бе над всички за Бавни и яростни с 25 точки. Христо Ангелов записа 23 точки и 7 борби, Максим Генов е с 21 точки и 12 борби, без да бъде сменян, а Венцислав Георгиев завърши с 14 точки и 13 борби.