Своге спечели редовния сезон на Запад, Енигма срази Локомотив 2020

(сн. ББЛ)
08-05-2021 00:18 | BGbasket.com

Спортист Своге спечели редовния сезон в регион Запад на ББЛ А група. Тази вечер в столичната зала „Сейнт Джордж“ тимът постигна категоричен успех срещу Локомотив София със 120:62 и вече е с баланс 25-2, като независимо от изхода на последния му мач, няма как да бъде изместен от първата позиция.

След кош за кош в началните минути, Спортист бързо натрупа двуцифрена преднина и след първата част водеше с 28:17. Съставът на Емил Горанов доминираше в подкошието, а в комбинация и с повечето грешки на съперника, на почивката се откъсна с 57:31.

Разликата в полза на гостите надхвърли 40 точки след паузата, а преди последната част те водеха с 89:51. Още в началото на заключителната четвърт Спортист мина границата от 100 точки, като до края нямаше проблем да спечели убедително.

Трипъл-дабъл за победителите от 34 точки (5 тройки), 11 борби и 11 асистенции записа Дамян Стоянов, близо до подобно постижение бе и Борис Матраков с 28 точки, 11 борби и 8 асистенции, Джими Хънт добави 21 точки, с 12 е Мартин Николов. За Локомотив София Димитър Петров се отчете с 19 точки, 12 има Томислав Петков.

Друг от водещите отбори в региона Локомотив 2020 претърпя поражение от петия в класирането Енигма Фойерверк със 72:82, след като изоставаше почти през целия мач.

Баскетболистите на Георги Давидов взеха леко предимство още от самото начало, а след десет минути игра бяха напред с 18:14. За кратко съперникът му успя да поведе в доста резултатната втора четвърт, но на почивката Енигма Фойерверк отново имаше преднина при 41:40 след общо 25 точки до момента на Любомир Орешаров и Иво Славчев.

Състезателите в червено-бели екипи се разиграха от тройката в началото на второто полувреме и преди последната част дръпнаха с 68:55. Малко след началото на последната част мачът за кратко бе прекъснат, след като Васил Михайлов бе изгонен след второ техническо нарушение и от лагера на Локомотив 2020 начело с треньора Георги Младенов влязоха в пререкания със съдиите. Тимът все пак успя да намали изоставането си само до 4 точки в оставащото време, но в края Енигма спечели убедително.

Виктор Германов завърши с 22 точки и 7 борби за победителите, Любомир Орешаров записа 21 точки (4 тройки), 9 борби и 6 асистенции, а Иво Славчев има 18 точки и 11 борби. За Локомотив 2020 Станислав Славейков се отличи с 16 точки и 12 борби, 15 точки и 8 асистенции има Милен Дудев, а по 12 точки добавиха Васил Михайлов (11 борби, 6 асистенции) и Антон Диков.