НСА и Славия с победи в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
29-04-2021 23:28 | BGbasket.com

НСА и Славия спечелиха убедително мачовете си от западния регион на ББЛ А група, които се проведоха тази вечер в столичната зала „Триадица“.

Четвъртият във временното класиране НСА се наложи над Фаб Файв с 92:67 за своята победа №18 през сезона. Символичните домакини поведоха с 8:3 на старта на мача, но тимът от спортната академия отвърна с 10 поредни точки и след първата част водеше с 23:12. Вторият период бе сравнително равностоен, а на почивката разликата от 11 точки се запази – 44:33 в полза на НСА. Баскетболистите на Явор Аспарухов отново започнаха да трупат аванс след паузата и преди последната част бяха напред с 69:48, а до края направиха успеха си още по-изразителен. Те отбелязаха 15 тройки в мача срещу само 6 за съперника си, където бе и основната разлика между двата тима.

Мартин Петров бе най-резултатен за победителите с 21 точки, Георги Дамянов отбеляза 18, с 16 е Даниел Милчев, 13 има Виктор Серафимов, Симеон Пешов вкара 11, а с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби е Мартин Мандалски.

За Фаб Файв Мартин Горунов записа 22 точки и 13 борби, Камен Атанасов също направи силен мач със 17 точки, 8 борби и 10 асистенции, Александър-Марко Милър реализира 10 точки.

В двубой от втората половина на таблицата Славия надви Локомотив София с 97:68, най-вече заради по-стабилната си игра в подкошието. Двубоят започна кош за кош, но след това „белите“ взеха инициативата и след първата част водеха с 27:19. Преднината им достигна 15 точки през втория период, но след силни финални минути на полувремето, съперникът им стопи значителна част от разликата и на почивката тя бе едва 6– 47:41 за Славия. Локомотив София се доближи само на 3 точки от своя опонент в началото на третата четвърт, но след това символичните домакини в мача отново започнаха да увеличават аванса си и преди заключителната част той бе най-големият в мача до момента – 78:54. В оставащото време Славия поддържаше солидна преднина и без проблеми спечели.

Над всички за успеха бе Мартин Димитров с 32 точки и 13 борби, Кристиян Георгиев вкара 27 точки, Слав Георгиев се отчете с 16 точки и 8 борби, Огнян Тодоров записа 13 точки и 9 борби.

За Локомотив Димитър Петров реализира 25 точки, с 19 и 7 борби е Радослав Колев.