Радослав Йорданов избухна с 54 точки и 11 тройки за Атлетик, Своге отново излезе начело

(сн. ББЛ)
28-04-2021 23:17 | BGbasket.com

Атлетик и Спортист Своге записаха победи в днешните си мачове от западния регион на ББЛ А група. Двубоите се проведоха тази вечер в столичната зала „Триадица“.

В дерби от долната половина на таблицата Атлетик надви Микс със 113:93 след феноменален мач на Радослав Йорданов. Гардът избухна с 54 точки и вкара 11 от 17-те тройки на отбора си, а освен това не направи нито една грешка за 38 минути на паркета.

Двубоят започна с изключително висока резултатност още от началните минути. Символичните домакини успяха да поведат с 8 точки през първата част, но след края й баскетболистите на Кирил Райков бяха напред с 29:23. След нови размени на водачеството през втория период, Атлетик завърши полувремето със серия от 19:2 и на почивката водеше с 55:42. Разликата в полза на тима достигна 30 точки след паузата, а преди заключителната четвърт той имаше аванс при 87:64. В оставащото време Микс успя да свали изоставането си до 15 точки, но Атлетик нямаше проблем да спечели убедително.

Освен със своите 54 точки, Радослав Йорданов записа на сметката си още 4 борби и 6 асистенции. Александър Димитров се отчете с 21 точки и 8 борби за победителите, с 14 точки е Иван Стойчев, Рикардо Масафра има 12 точки, 11 борби и 6 асистенции, а 10 точки добави Александър Бояджиев. Само 2 точки за тима дойдоха от пейката. За Микс с 35 точки и 16 борби, но и 8 грешки е Динко Христов, дабъл-дабъл има и Денис Василев – 19 точки и 10 борби, с 16 точки е Валентин Анакиев.

Спортист Своге отново излезе начело в класирането, на победа преднина пред преките си конкуренти Хебър и Локомотив 2020, след като надви Политехника с 84:58.

Цялата първа част вървеше кош за кош, а след края й тимът от Своге имаше минимално предимство при 20:19. В края на полувремето обаче той започна да трупа разлика заради по-добрата си игра в подкошието и на почивката се откъсна с 41:28. Подемът в играта на Спортист продължи и след паузата и минути след началото на второто полувреме той дръпна с 23 точки, като преди заключителната четвърт водеше с 62:42. До края баскетболистите на Емил Горанов поддържаха солидна преднина и спечелиха убедително.

Борис Матраков завърши с 25 точки и 9 борби за победителите, Джими Хънт се отчете с 21 точки и 7 асистенции, Васил Голов добави 12 точки. За Политехника Омар Ел-Аюби се отчете със 17 точки, Лъчезар Везирски има 15 точки и 7 борби, Орлин Атанасов вкара 11 точки.