Славия и Енигма Фойерверк с трудни победи в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
22-04-2021 23:33 | BGbasket.com

Славия и Енигма Фойерверк постигнаха трудни победи в днешните си мачове от западния регион на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в зала „Триадица“ в София.

В среща от втората половина на таблицата Славия надви Политехника с 89:87, след като водеше почти през цялото време, но пропиля преднина от 18 точки и за малко да изпусне победата в края.

Баскетболистите в тъмни екипи взеха инициативата в началото на мача, възползвайки се от повечето пропуски на съперника и след десет минути игра вече водеха с 27:12. Вторият период бе доста по-равностоен, а на почивката Славия бе напред с 48:36, след като повече от половината точки на тима бяха вкарани от Денис Петков и Слав Георгиев.

Разликата се запази двуцифрена през цялата третата четвърт, като след края й символичните гости отново имаха предимство – 71:58. Играчите на Янко Янчев обаче не се отказаха и в оставащото време започнаха да топят изоставането си, а минута и половина преди сирената стигнаха до пълен обрат – 82:81. Последваха размени на водачеството, а след много важни стрелби на Кристиян Георгиев в края, Славия измъкна успеха.

Денис Петков бе над всички за успеха с 24 точки, 7 борби и 7 асистенции, Кристиян Георгиев се отчете с 23 точки и 8 борби, Слав Георгиев реализира 14 точки, 13 има Мартин Димитров.

За Политехника с дабъл-дабъл от 33 точки и 11 борби е Омар Ел-Аюби, Лъчезар Везирски отбеляза 14 точки, 10 има Найден Найденов, като и тримата играха без смяна.

В другия мач пък Енигма Фойерверк навакса двуцифрена разлика срещу последния Атлетик, за да спечели с крайното 88:81. Най-сериозното предимство на победителите бе при борбите – 60 срещу 47.

Символичните гости поведоха с 11:2 на старта на мача, но малко след това опонентът им стигна до пълен обрат, но след първата част равенството беше възстановено – 16:16. Атлетик отново започна да трупа разлика през втория период, като за момент тя достигна и 15 точки, а на почивката тимът бе напред с 42:34.

След паузата обаче баскетболистите на Георги Давидов стартираха със серия от 15:2 и стигнаха до пълен обрат, а преди заключителната четвърт водеха с 59:56. Атлетик за кратко изравни в началото на последната част, но след това Енигма Фойерверк отново натрупа аванс, който не изпусна до края.

Виктор Германов бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Христо Гатев записа 16 точки и 15 борби, Петър Загоров е с 15 точки и 8 борби, Иво Славчев има 13 точки и 10 борби, Любомир Орешаров записа 12 точки и 7 борби.

За съперника близо до трипъл-дабъл остана Александър Димитров с 36 точки, 14 борби и 8 асистенции, по 17 точки добавиха Рикардо Масафра и Иван Стойчев (8 борби).