Правец надви Микс в драма, убедителен Балкан -2 с четири поред

(сн. ББЛ)
21-04-2021 23:31 | BGbasket.com

Правец и Балкан -2 постигнаха победи в западния регион на ББЛ А група. Двубоите се проведоха тази вечер в зала „Триадица“ в София.

В първата среща Правец надви драматично Микс с 85:81 след много размени на водачеството и въпреки че бе само с осем човека в ротацията.

Двубоят започна с доста висока резултатност. Само за няколко минути гостите натрупаха двуцифрена преднина, а след първата част водеха с 26:21. За кратко столичният тим стигна до пълен обрат, но на почивката разликата отново бе 5 за съперника му – 41:36. Правец поддържаше аванса си до средата на третия период, след което Микс отново излезе напред, а преди последната част равенството бе възстановено – 57:57. В оставащото време имаше още размени на водачеството, но след силни финални минути гостите измъкнаха успеха.

Данаил Христов бе над всички за победителите с 27 точки и 9 борби. Николай Иванов отбеляза 16 точки, с 13 е Иван Руньов, а 10 добави Стефан Гунински. За Микс Динко Христов се отчете с 28 точки и 8 асистенции, Любомир Недков вкара 17 точки, с 14 е Кирил Райков.

Другият мач предложи далеч по-малко интрига. В него вторият отбор на Балкан -2 надви убедително последния в класирането Шампион 2006 със 100:62 за четвъртата си поредна победа. Тимът вкара 14 тройки срещу 6 за домакините и направи по-малко грешки. Победителите в този двубой също бяха с по-къса ротация, а към състава в последния момент се присъединиха Марин Маринов и Илиян Пищиков, които часове по-рано бяха в групата на мъжкия отбор за четвъртфинала от НБЛ с Берое, макар да не играха в мача.

Столичният тим започна по-добре срещата, но след това гостите от Ботевград отбелязаха 13 безответни точки и дръпнаха в резултата, а след десет минути игра водеха с 24:18. В средата на втория период преднината на „зелените“ отново стана двуцифрена, а на почивката те се откъснаха с 49:31, след като бяха отбелязали 8 тройки до момента и като цяло имаха по-висока успеваемост при стрелбата. Близо пет минути след старта на второто полувреме Шампион 2006 така и не успяваше да се разпише. Балканци направиха серия от 11:0, а преди решителната четвърт вече водеха със 75:42. В оставащото време те поддържаха солиден аванс и спечелиха още по-убедително.

Илиян Пищиков вкара 23 точки за победителите, с 20 е Михаил Гавазов, като двамата имат по 4 тройки. С една повече и общо 19 точки е Мариян Хубанов, Марин Маринов записа 15 точки и 12 борби, а с 13 точки е Александър Гавалюгов. За съперника Мартин Тодоров бе над всички с 25 точки, 12 има Никола Давидов.